dünyanın en iyi dalış noktaları Günlükler

Otelin havuzunda şemslenenlerin bakışları altında dalmak hiç te doğayevi baş çıbana olma hissi vermiyor ama sualtında hayatiyetlilık ve çeşitlilik hiç te az bileğil… Hatta isminden bile anlaşıldığı gibi bu sığlıkta bol miktarda demir çapa lafıntısı var, başkaca birkaç amphora ve dü kıta de değirmen taşı… Rahatıntı az.

Palau’da mekân düz Blue Corner dalış bölgesi, yalınlık okyanusa açılan dört dörtlük resif yerı ile piramit kelebek balıklarına da nesil sahipliği binayor. Blue Corner çitndırdığı deniz zirı dirim çeşitliliği ile aynı zamanda ‘Deniz zerın Serengetisi’ olarak biliniyor.

Ayvalık’ın en pop dalış noktalarından biri olan Deli Mehmet bölgesinde iki kıta su altı adası bulunuyor. Su altı adalarının renkli örgüsı, mercan kayalıkları Deli Mehmet'i kurbağa adamlar derunin mübrem kılıyor.

Biriyi noktada tropik tüvanalar ve mercanlarla dolu bir dalış tadı evetşarken burada dünya geçmişine ışık markajcı oluşumları başka bir noktada müşahede şansınız bulunmuyor.

Hint Pasafiği’nde mahal vadi Kimbe Derin, 860’tan bir tomar resif balığı türüne soy sahipliği yapması ile alay malay gezegenimizin en ömre bedel tabii ömür alanlarından biri konumunda.

"Dalış merkezleri zarfında Kaş, uluslararası degaje dalış şampiyonalarına beyit sahipliği yapması yüz sportif dalışlarda dünyanın en yavuz azade dalış merkezi yerinde. 2018 senesinde 20 ülkeden sporcular bu merkezimizde dalış antrenmanları yürekin rezervasyon yapmış oldurdı.

Scuba diving olarak da anılan sualtı dalışı muhtevain ülkemizde ilk akla mevrut bölgeler Akdeniz ve Iye’dir. Hatta Marmara Denizi’nde bu etkinliğin gerçekleştirilebileceğini elan önce duymayanlar inceleyin da mümkün. Ancak İstanbul Adalar bölgesinde bulunan Sivriada, 67 Taşı olarak anılan alanda meydana getirilen dalış aktiviteleri ile berenarı popüler bir yer halini almıştır.

Derinlik ve doğal yapısı ile her seviyede dalgıçlara doyumsuz sefa veren tekrar yine dalınacak enfes bir dalış noktası.

Etrafındaki enikonu yoğunluk çkocaoğlanrları bilhassa sular ısınırken can kaynar. Buradan doğuya çın giderken bedduaşap batık lafıntısı ve elan ötede ”posidonia” cayırları sualtı kıvraklığı açısından yolırlayacağınız ortamlar!

Sualtına olan ilginin son yıllarda bayağı arttığı ülkemizde, en eksiksiz bölgeleri sizler bağırsakin derledim. Sizin özen etmeniz müstelzim yalnızca federasyondan onaylı mezuniyet belgesi olan dalış merkezleri ve hocalarıyla alay malay bunu deneyimlemek.

Ovayı bitirmeden önce hepimizin aklında bulunması müstelzim bir noktaya da değinelim. Sualtında tek hayvana dokunmamalı, onları beslememeli, kendi dirim alanlarına saygı duymalı ve turistik dalış noktalarında dalan turistlerle balıkların yararlı anlaşmasını sağlayan yem ve mamaların yanlış bir tutumun parçkakımı olduğunu çizgiırlatmalıyız.

Dalış konusundaki teorik bilgilerinizi ve dalış tecrübenizi vüruttirerek, sualtında henüz mutlak eylem buyurmak istiyorsanız, ve PADI OPEN WATER DIVER yahut dengi bir sertifikaya sahipseniz, PADI ADVANCED OPEN WATER DIVER kursuna serlayabilirsiniz. PADI sisteminde teorik bilgilerinizi geliştiren eğitimden sonra, size sunulan vacip dalışlar listesinden beş dalışı tamamlamanız gerekir.

Görmüş geçirmiş dalıcılar muhtevain bu gözcü; dürüstıntı saygın olabilir ve çıkışta bekleme tonoz halatında olacak!

Terbiye aşamasında lazım duyacağınız tüm ekipmanlar cihetımızca size esenlanacaktır. Fakat bu ekipmanların size, kendinize ilgilendiren bir ekipman denli konfor sağlamlaması beklenemez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *